Colonhydroterapie – výplach tlustého střeva

Colonhydroterapie (colon – čti “kolon” = tlusté střevo v AJ) je léčebná i preventivní procedura, která spočívá v intenzivním proplachování tlustého střeva čistou vodou, za účelem odstranění nežádoucích nánosů a zbytků potravy. Princip je vlastně stejný jako u klystýru, ale během jedné kůry při kolonterapii projde tlustým střevem postupně mnohem více vody.

K čemu je CHT dobrá?

Nejprve je nutné si uvědomit roli tlustého střeva v lidském těle. Tento orgán má ve skutečnosti MNOHEM VĚTŠÍ důležitost, než si většina lidí uvědomuje. Není to jen “odpadní roura”, kudy z nás odchází ztrávené zbytky potravy! Je to také místo vstřebávání živin, s největší koncentrací střevní bakteriální flory a v jeho průběhu se nachází lymfatická tkáň. Jakékoliv potíže v této oblasti mají nevyhnutelně zhoubný vliv na celý organismus. A bohužel, převážná část naší vyspělé populace dělá vše pro to, aby v jejich tlustém střevě potíže nastaly. Jak? Zcela nevhodnou stravou, převážně tepelně zpracovanou, bohatou na denaturované živočišné tuky a bílkoviny, pečené škroby, rafinované cukry a stovky chemických substancí v podobě potravinových aditiv. Dále je to konzumace alkoholu, kouření a v neposlední řadě také nedostatek vhodného pohybu.

To vše má za následek katastofální stav našeho střeva. Jednotlivé složky mrtvé potravy se, kromě jiných destruktivních účinků, usazují ve střevě. S postupem času vytvoří tyto nestrávené zbytky na jeho stěnách vrstvu zatuhlé, neprostupné hmoty, která brání vstřebávání živin a ztěžuje střevní peristaltiku. To má za následek další zhoršení vyprazdňování střeva a další usazování zbytků všech denaturovaných “dobrot”. Následky všichni dobře známe. Vzpomínáte si ještě na billboardy, oznamující že my Češi jsme “Mistři v rakovině tlustého střeva”? Ano! “Živočišná” propaganda minulého režimu sklízí své plody. Není to však nutně jen rakovina, která je výsledkem zanesení tlustého střeva. Stovky dalších chorob a neduhů mají rovněž své příčiny v autointoxikaci organismu z tlejících usazenin v tlustém střevě a špatné životosprávě.

Komu je tedy CHT určena?

Pokud hlavní součást vašeho jídelníčku netvoří čerstvé ovoce a zelenina a chybí vám pohyb, tak je určena právě vám. Obzvláště pak lidem, které trápí zácpa, nadýmání, poruchy trávení, problémy se žlučníkem, slinivkou, parazitní infekce, kandidóza, záněty v oblasti pánve, zánět prostaty atd. Metoda je vhodná i při předpokládané autointoxikaci organismu, při poruchách imunity. Je přínosná při obezitě, alergiích (zejm. na potraviny), revmatických potížích, bolestech hlavy, únavě, depresích, různých dermatózách či lupence. Je jednou z účinných prevencí proti výskytu nádoru tlustého střeva.

Jak to vypadá v praxi?

O tom se dočtete v následující reportáži Colon-hydro-terapie v praxi – reportáž z výplachu.

One Reply to “Colonhydroterapie – výplach tlustého střeva”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *