Urinoterapie – pokračování

Vše, čemu se skutečně naučíme,
je hromadou předsudků,
kterými jsme jako kaší krmeni do svých 18 let.

Albert Einstein

Tímto citátem jsem článek o LÉČBĚ MOČÍ nezačala vůbec náhodně, neboť určitě všichni z nás si z dětství pamatují hluboce zažité předsudky (ať už okolím vyřčené nebo z něj vycítěné) spojené s touto životadárnou tekutinou. Tyto předsudky jsme převzali jaksi automaticky a přetrvávají s námi až do dospělosti, aniž bychom se nad nimi hlouběji zamysleli. Je to velká škoda! A proto bych vám ráda přiblížila, co všechno v sobě urina (česky moč) nese a jak svými účinky může blahodárně působit nejen na vaše zdraví a psychiku, ale celkově zkvalitnit váš život a poněkud změnit pohled na sebe sama a vše kolem vás.

Výčet všech zatím objevených složek lidské moči (cca 200 látek) by vydal na několik stránek, uvedeme si zde proto alespoň některé z nich: Hlavní součástí je samozřejmě voda a dále pak následují močovina, kyselina močová, purinové složky, histidin, nukleinové kyseliny, aminokyseliny, guanidinové deriváty, éterické kyseliny, hyppurová kyselina, síra, rodanidy, pigmenty, bílkoviny, vitaminy, steroidní hormony, minerální látky, enzymy (pepsin, trypsin, fosfatáza, amyláza aj.), plyny (např. kyslík, dusík a kysličník uhličitý), glukóza, aceton a mnoho mnoho dalších. Skladba uriny samozřejmě dále závisí na tom, v jakém zdravotním stavu člověk je, čím se stravuje a jaké tekutiny pije.

A jak nám může být tato „živá voda“ užitečná? Mám pro vás výbornou zprávu! Tato tekutina je vlastně zázračným lékem, který vám může pomoci zbavit se téměř jakéhokoliv zdravotního neduhu. Důkazem budiž uzdravení (ať už celkově nebo přinejmenším částečné) velkého počtu lidí po celém světě, včetně tzv. beznadějných případů. Nečekejme, až se do této kategorie včleníme také! Urinu má každý stále zdarma po ruce, a bylo by škoda, kdybychom této skutečnosti nevyužili. Já osobně si už život bez své urinky nedovedu představit. Jakpak by také ano, když je mým denním nápojem, kosmetikou a samozřejmě lékem. A nesmím zapomenout rovněž na to, že je pro mě takovým soukromým RedBullem. 🙂 Ale ke konkrétním příkladům její aplikace se dostaneme později.

Seznam vlastností uriny by byl opět velmi dlouhý. Protože je vlastně výsledkem procházky vody naším tělem, nese v sobě ucelenou informaci o tom, co se v něm odehrává za nemoci. A tak vám to již možná dochází… že vpravíme-li tuto moč zpět do těla, může díky těmto informacím likvidovat různé patologické stavy. Má účinky proti virům, nepřátelským bakteriím, plísním, nádorům, posiluje imunitu, rozpouští veškeré usazeniny a soli, odstraňuje škodliviny, hnisy.. zkrátka začíná ihned opravovat celé tělo. Jestli už teď začínáte pod vahou všech výše zmíněných skutečnosti uvažovat nad tím, že se musíte rozhodně napít, až se ocitnete na oné místnosti, ještě chvíli čtěte. Byla by škoda, kdyby první seznámení s vaší močí dopadlo kvůli nepřipravenosti fiaskem a hlavně nenávratným odporem k zopakování.

Jak už zde bylo zmíněno, strava hraje při urinoterapii velkou roli. Je to logické = to, co sníte, ovlivňuje její chuť, vůni a hlavně kvalitu. Je tudíž nutné, aby prvním krokem byla změna stravy. (Samozřejmě pokud jíte cokoliv a zároveň jste silné povahy, pozření vaší aktuální uriny je možné. Je to jen na vás. 🙂 Musíme však upozornit, že při konzumování masa, uzenin, alkoholu, kávy, konzervovaných produktů a jiných škodlivin, se stává urina nekvalitní a tudíž od ní nelze očekávat žádné zázraky.) Jaká strava je tedy vhodná? Zajisté ideálně vitariánská, ale i veganský jídelníček by při určitých kompromisech mohl stačit (zvláště pokud omezíte vaření). Pokud jste „pouze“ vegetariáni, je doporučováno její pití jen v minimálním množství. Problémem jsou totiž veškeré živočišné bílkoviny, zejména tedy maso; mléčné výrobky a vajíčka lze sníst pouze výjimečně.

Já začala moč pít po půl roce na vitariánské stravě, takže nemohu posoudit, jak chutná po rozkladu živočišných bílkovin v těle. (Ale troufám si odhadnout, že velmi nechutně.) Menší zkušenost mám s urinoterapii při veganství a nebyl to rozhodně zážitek, který bych si vybavovala s potěšením. Chuť po pečivu nebo např. po vařených těstovinách byla vážně všechno jiné než chutná. Ze začátku také doporučuji přijímat více tekutin (nejlépe čisté vody), čím více vody přijmete, tím více se urina stává snesitelnější, ať už chuťově, pachově nebo i vzhledově.

Ze začátku tedy pijeme moči menší množství, takto si na ni nejen zvykneme, ale snížíme tím také intenzitu bouřlivého průběhu čištění organismu, s nímž jsou spojeny nepříjemné vedlejší účinky (které jsou ale vítané a nezbytné). Já to totiž s první „dávkou“ dosti přehnala a mé tělo pak bylo půl dne v mírném šoku 🙂 tzn. objevila se zvýšená teplota, mírná slabost, bledost v obličeji. Jinak jsem se ale cítila v pořádku a po těch pár hodinách už to bylo jen o užívání si toho nového zážitku. Možná bych pro méně odvážné dodala pár rad, které se již osvědčily při překonávání počátečního odporu. S močí se seznamujte velice pomalu tím, že si nejprve začnete potírat pouze ruce, poté obličej či krk, zvykejte si zkrátka na její „přítomnost“ ve vašem životě v úplně jiném pohledu, než tomu bylo doposud. Nikam nespěchejte. Jakmile přestanete vnímat tento léčivý elixír jako něco odpudivého a nečistého, můžete si urinou začít proplachovat ústa, bez polykání a jakmile ji vyplivnete, pohrávejte si s její chutí na jazyku i na rtech. Pak už sami jistě najdete ten správný okamžik, kdy budete i vy „silní“ na to, aby jste slavnostně ochutnali první doušek. Pro první ochutnávky ve vašem živote je nejlepší vybírat pouze střední proud, to platí zejména u ranní moči. Doporučuje se pít urinu najednou nebo v lichých doušcích, to aby došlo k efektu interference (= prolínání vlnění, které je vyvoláno mechanicky plynulým pohybem moči v tělesných orgánech). Nejhodnotnější je urina ranní, zvláště mezi 3. až 6. hodinou.

Urinoterapie se nedoporučuje při užívání léků, je třeba tělo nejprve vyčistit od největších jedů, které vznikají při medikamentózní léčbě. A co je rovněž důležité – aplikovat urinu jen tehdy, pokud jsme tzv. v pohodě – bez deprese, smutku, nenávisti, trápení, hněvu a podobných negativních emocí. Tyto emoce vedou organismus k vylučování škodlivých látek, které přecházejí do uriny a ta se pak stává taktéž škodlivou. Aplikací uriny jsou spousty. Kromě nejrozšířenějšího pití lze moč vyzkoušet také při kloktání, proplachování nosu, kapání do očí, inhalaci, masážích, obkladech, klystýrech. Její použití místo kosmetiky je přímo zázračné (zejména na pleť a vlasy) a navíc je zde další vedlejší efekt – značná úspora peněz za jakékoliv kosmetické přípravky, což ocení hlavně vitariáni, kteří se snaží šetřit na Green Star. 🙂 Má pleť je po půl roce, kdy jsem urinu používala místo veškerých krémů, opravdu hebká a hladká jako ta miminkovská. Přestala jsem si také barvit vlasy a nyní mi rostou nové, kvalitní a lesklé kousky 🙂 A mohla bych pokračovat dále – oči jsou jasnější, nehty pevnější, zuby krásnější…. Nezapomeňte ale, že těmto radostným úlovkům, které vám urinoterapie přinese, bude ve většině případů předcházet „zhoršení stavu“, čehož se ale není třeba obávat, nýbrž brát to jako pozitivní ukazatel toho, že se začíná vaše tělo čistit, omlazovat a uzdravovat. Chce to jen trpělivost a pozitivní myšlení. Jako všechno v životě, i aplikace urinoterapie je věc značně individuální, tudíž někdo snáší tuto léčbu bez jakýchkoliv obtíží a někdo musí postupovat velmi pomalu a opatrně vzhledem k reakcím jeho těla.

Za zmínku ještě také stojí uvést, že mimořádné účinky má kombinace urinoterapie s hladověním, kdy se očista organismu značně prohlubuje. A co teprve takové použití uriny při různých poraněních! V lékárničce zaručeně nenaleznete lepší hojivou desinfekci. Závěrem chci upozornit, že jsem zde uvedla jen základy této přírodní medicíny. Rozhodně doporučuji obstarat si potřebnou literaturu k nastudování podrobnějších informací, obzvlášť lidem, kteří jsou vážněji nemocní a užívají léky. Vy všichni můžete zjistit sami na sobě, jaké možnosti s sebou nese tento výživný koktejl. Přeji vám hodně odvahy potřebné ke zbavení se všech tabu, předsudků, bariér a studu, které vám zatím brání užít si ten vzácný dar ŽIVÉ VODY.

Zdroje

  • John W. Armstrong – Elixír života
  • MUDr. Vilma Partyková – Urinoterapie a nemoci
  • Jiří Cingroš – Urinoterapie
  • a mé vlastní zkušenosti 😉

One Reply to “Urinoterapie – pokračování”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *