Urinoterapie

Urinoterapie nemá nic společného se zvrhlými sexuálními praktikami, a jedná se čistě o účelovou léčebnou metodu, která patří k těm nejstarším na zemi. K léčení se používá vlastní moč “pacienta” různými způsoby, především ale formou pití. To že se jedná o velice účinnou metodu při léčbě nekonečné řady neduhů není pouhý nepodložený výmysl. Urinoterapie opravdu funguje, ne nadarmo bylo v Indii založeno množství moderních klinik, používajících urinoterapii jako hlavní léčebnou metodu, která si už dávno našla své příznivce i na západě.

Následujících pár základních faktů je úvodem pro článek o osobních zkušenostech s urinoterapií. Odkaz na něj je níže.

Není moč jedovatá, neobsahuje škodlivé bakterie?
Moč nemůže být jedovatá či škodlivá. Moč je tekutina, která byla součástí vaší krve, a poté přefiltrována ledvinami a vyloučena. Kdyby vám měla uškodit, tak by se tak již dávno stalo ještě když kolovala ve vašich žilách. Moč 90% populace je sterilní. Pokud však obsahuje bakterie, je to vlivem infekčního onemocnění ledvin, žlučníku či močových cest. I takováto moč bývá doporučována použít jako součást léčby.

Pokud je moč pro tělo prospěšná, proč ji vylučuje?
Vyloučená moč je jako voda, která přeteče přes vodní turbínu. Vykoná svou práci a odtéká. To ale neznamená že je bezcenná a nemůže být dále využita. Naopak. Obsahuje množství látek, které mohou být tělem dále využity a zpracovány (viz níže). Během vývoje v matčině lůně jsme všichni pili vlastní moč jako součást plodové vody. Je to přirozená součást našeho života. Dalším příkladem jsou na podzim opadané listy stromu, které se rozkladem vrací do půdy a opět strom vyživují. Je to dokonalá recyklace.

Je nutné držet při urinoterapii zvláštní dietu?
Není to nutné, ale přinejmenším vhodné. Vše co jíte se totiž projeví v obsahu moči. Urinoterapeuti doporučují vyloučit konzumaci masa, a omezit konzumaci živočišné potravy. Je velmi lehké se přesvědčit, jak strava ovlivňuje barvu a aroma moči.

Proč je třeba pít především vlastní moč?
Moč kterou vaše tělo vyloučí mu při její recyklaci poskytuje zpětnou vazbu. To je jeden z nejdůležitějších faktů na urinoterapii.

Proč je ranní moč nejúčinnější?
Během spánku je tělo nejvíce relaxované, a regeneruje se. Ranní moč má největší koncentraci obsažených látek, přičemž například některé hormony jsou vylučovány především ve spánku.

Co tedy moč obsahuje?

  • vodu
  • všechny známé vitamíny
  • stovky proteinů a aminokyselin
  • stovky hormonů a steroidů
  • stovky různých enzymů
  • desítky antioxidantů
  • stopy většiny doposud objevených prvků
  • značné množství sedmi hlavních minerálů
  • stovky toxinů a odpovídajících protilátek (proto vypitá moč funguje jako informační médium pro tělo a jako vakcína)
  • množství organických sloučenin těla z nějž vychází

Pokračováním tématu “Urinoterapie” je článek obsahující další fakta a především vlastní cenné zkušenosti. URINOTERAPIE – POKRAČOVÁNÍ

One Reply to “Urinoterapie”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *