Jezte více banánů pro zlepšení zdraví střeva a trávicího traktu

Poruchy trávení trápí velkou spoustu lidí a to především v západní společnosti. Na trh se dostávají stále nové léky – na žaludek, zácpu, průjem, atd. Ale nikdo nezkoumá jako hlavní příčinu – průmyslově zpracovávanou stravu!

Příroda nám nabízí jedno chuťově příjemné řešení – banány. Doporučují se pro zmírnění zácpy, průjmu a mají léčivý vliv na celou trávicí soustavu.

Banány jsou lehce stravitelné

Při slabém trávení může být pro vaše tělo těžké asimilovat živiny z jídla které jíte. Konzumace snadno stravitelné potraviny zmírňuje napětí trávicího traktu a poskytne to vašemu tělu energii k samoléčení. Ve srovnání s komplexními škroby, jsou sacharidy v banánech snadno rozložitelné jako energie pro buňky.

Banány jsou plné prebiotik

Banány jsou bohatým zdrojem fruktooligosacharidů, prebiotik, kterými se živí přátelské bakterie v trávicím traktu. Prebiotika jsou rozhodující pro zlepšení rovnováhy střevní flóry v zažívacím traktu a pravděpodobně mnohem účinnější než komerční prebiotika. Když je populace prospěšných bakterií krmena kvalitními prebiotiky, mohou založit kvalitní kolonie ve střevech a tím odrazit přemnožení patogenních organismů, např. z droždí.

Dokonce i nejsilnější patogeny nemají šanci, pokud jsou přátelské bakterie krmeny kvalitní potravou, kterou potřebují. Když váš trávicí trakt krmíte “fruktooligosacharidy”, pomůže vám to zajistit kvalitní palivo pro práci vašich přátelských bakterií. Banány jsou jedním z nejjednodušších způsobů, jak do vaší stravy zahrnout více prebiotik.

Jezte více banánů

Někteří lidé přicházejí na to, že se jejich trávení začíná zlepšovat, když zahrnou každý den do svého jídelníčku 1-2 banány během dne. Jiní mohou mít prospěch z kompletního jídla sestávajícího výhradně z banánů, kdy jedno denní jídlo je sestaveno pouze z konzumování několika banánů (já osobně bych doporučila snídani – jelikož se banány nedostanou do kontaktu s komerčními škroby snědenými během dne – snídaně jen z banánů má pro tělo největší profit).

A jak zralé banány konzumovat? Myslím, že je nejlepší vyzkoušet co individuálně nejlépe funguje – zda banány plně uzrálé s hnědými flíčky na slupce, nebo banány žluté s trochou zelené barvy. Tělo každého je unikátní a zdravotní stav trávicího traktu je u každého též individuální.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *