Pravda o tepelně upravené stravě

Tepelně upravená strava je strava nepřirozená. Konzumace této stravy je nebezpečná a po všech stránkách neefektivní.

Člověk jako jediný na této planetě využívá k přípravě stravy teplo. Historie výroby a konzumace tepelně upravené stravy je velmi krátká v porovnání s dobou, kdy se člověk pohybuje po zeměkouli. Doba průmyslově denaturalizovaných potravin, rafinovaných tuků a cukrů, mohutné spotřeby živočišných bílkovin a používání konzervantů je zcela nová a krátká.

Tepelná úprava stravu modifikuje a má za následek změny (mutace) na všech úrovních. Ve stravě vznikají tělu neznámé = jedovaté (toxické) složky. Tělo takto upravenou stravu nedokáže dokonale rozpoznat, zpracovat a hlavně vyloučit. Tepelná úprava stravu znehodnocuje – teplo spaluje část potravy. Tepelná úprava odstraňuje ze stravy enzymy, které jsou důležité pro trávení. Při tepelné úpravě dochází k úbytku vody, což vede ke špatnému trávení. Tělo musí nejprve potravu zkapalnit, aby se pak v podobě roztoku mohla přesunout dále do trávícího traktu, a část z ní mohla projít přes permeabilní stěny trávícího traktu a tak se dostat do krve a lymfy.

Konzumací tepelně upravené stravy dochází k intoxikaci, která je pro většinu ze současné populace trvalá. Dochází k ní nejen proto, že tepelně upravená strava obsahuje málo vody. Tím se stává krev hustší než lymfa. Osmózou, což je proces kdy, se z míst které mají vyšší hustotu, dostávají částečky do míst kde je hustota nižší, se pak dostávají z krve do lymfy látky. Jelikož má krev jedince, konzumujícího převážně tepelně upravenou stravu, vždy větší hustotu, je tento proces pouze jednosměrný. Tak se kromě výživy dostávají do celého těla pomocí lymfy látky jedovaté/toxické. Tak začínají problémy, počínající lehkými chřipkami až po rakovinu.

Tepelně upravená strava způsobuje po požití leukocytózu. Leukocytóza je zvýšení výskytu bílých krvinek v krvi. Bíle krvinky, jak je známo, mají funkci obrannou a objevují se v krvi vždy po vpádu cizích částic do těla. To je jasný důkaz, že jakákoliv tepelně upravená strava je pro tělo látka neznámá a ještě k tomu rozpoznávána jako nebezpečná.

Tepelně upravená strava je návyková, protože i malý výpadek v přísunu tepelně upravené stravy má za následek ředění krve. Hustota krve se sníží, tak dojde k opačnému procesu intoxikace, k detoxifikaci. Tak se tělo přirozeně zbavuje látek již využitých, ale i látek škodlivých a toxických. Ty se dostanou do krve, což má za následek nepříjemné stavy, jak tělesné tak duševní. Proto je většina lidí nevědomě a nedobrovolně závislá na stravě, která zastavuje detoxifikaci.

One Reply to “Pravda o tepelně upravené stravě”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *