Tom Billings – Může vitariánství způsobit změnu barvy očí?

Vedlejší účinek vitariánské stravy uváděný některými lidmi je skutečnost, že se jejich oči stanou čistšími a/nebo se dokonce změní jejich barva. Také je celkem běžné, že se zlepší zrak díky lepší cirkulaci v důsledku vnitřního čištění. Před pár lety, když jsem se vrátil k vitariánství (chvíli jsem jedl vařenou stravu), jsem si všiml, že se můj zrak trochu zlepšil a mé oči se staly modřejšími. Trvalo to pár měsíců, než byla změna barvy zřetelná (zlepšení zraku bylo poznat už za pár týdnů).

Tento efekt je stručně zmíněn v knize Life in the 21st Century. V iridologické části je tvrzení: „Jak tělo regeneruje, duhovka mění barvu… S uzdravováním se vrací přirozená barva. Celá duhovka může lehce zesvětlat.“

Barva očí některých lidí může být „předepsána“ genetikou (??), a u těchto lidí se oči stanou čistšími, ale barva se nezmění. Ajurvédický pohled na barvu očí je takový, že naše oči mají barvu, kterou máme „navenek“ (v astrálním a spirituálním těle). Tento pohled podporuje myšlenku, že změny v barvě očí jsou možné díky hloubkovému čištění syrovou stravou. Také údajně existují případy syndromu vícenásobné osobnosti, u něhož se barva očí mění podle toho, která osobnost je zrovna přítomna! Vzpomínám si na nedávný článek v novinách o droze (potvrzeno FDA – Food and Drug Administration), která má vedlejší efekt na změnu barvy očí. Takže existuje významný důkaz podporující myšlenku, že se může barva očí měnit.

Další důkaz pro tento názor je v knize “Aghora: At the Left Hand of God” od Roberta Svobody. Tato kniha uvádí popis života a principů Anghori, adepta Tantry jménem Vimalananda. V úvodu se o něm píše:

„Určitě nebyl vázán omezeními která se vztahují na většinu smrtelníků. Například jeho oči odmítaly zůstat pořád stejné barevné. Někdy byly světle modré a jindy zase světle zelené. V některých momentech se staly téměř bezbarvé… A jindy, když měl hravou náladu, tak nastavil barvu svých očí podle mých a pak vyzval všechny v místnost, aby se podívali a vyjádřili se k tomu.

Pár poznámek na vysvětlenou o Vimalanandovi:

  1. Svoboda s ním strávil 8 let a výše napsané jsou informace z první ruky.
  2. Vimalananda byl adept na levé cestě Tantry známé jako Vama Marga, takoví lidé jsou vzácní. Většina tantriků si vybírá bezpečnější a konzervativnější pravou cestu zvanou Dakshina Marga. Dakshina je pro ty, kteří hledají postupný duchovní rozvoj s malým rizikem. Vama je popisována jako „rychlé, intenzivní, hrozné“. Sexuální rituály, které Tantru proslavily ( a které byly některými zápaďany vytrženy z kontextu a zkomercionalizovány) jsou součástí Vama Marga, levé cesty Tantry.
  3. Vimalananda nebyl vitarián, ale vegetarián.

Autor: Tom BillingsPřeklad: Advid

Původní článek: http://www.living-foods.com/articles/eyecolor.html

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *