Dr. Douglas Graham D.C.

Dalo by se říci, že Douglas Graham prožil celý svůj život se sportem a polovinu života se syrovou stravou. V mládí byl aktivním členem amerického výběru pro skoky na trampolíně, kde byl později i trenérem. 20 let byl jako chiropraktik v praxi, kterou opustil aby se mohl více zaměřit na vlastni přednášky a publikace. 10 let mel na Floridě centrum, kde organizoval ozdravné pobyty s půstem. Během teto doby asistoval u několika tisíc půstů.

Byl rádcem mnoha sportovců a jiných osobnosti, mimo jiné: tenisová legenda Martina Navrátilová, NBA hráč Ronnie Grandison, sprinter Doug Dickinson, fotbalistka Callie Withers, bodybuilder Kenneth G. Williams, spoluautor “Chicken Soup for the Soul” – Mark Victor Hansen a herečka Demi Moore.

Dr. Graham je autorem knih o zdraví, syrové stravě a sportování:

  • The High Energy Diet Recipe Guide (Průvodce vysoce energetickou dietou)
  • Nutrition and Athletic Performance (Strava a výkonnost v atletice)
  • Grain Damage (Obilí škodí zdraví)

Pořádá přednášky, půstová soustředění a různé akce zaměřené na sport a sebevzdělávání co se týkají zdraví a syrové stravy.

Momentálně působí jako president Healthful Living International, mezinárodní organizace propagující tzv. Natural Hygiene, filosofický a vědecký systém, který zkoumá veškeré podmínky nutné pro udržení přirozeného zdraví.

Je členem panelu odborníků u Voice for a Viable Future, Living Light Films, the Vegetarian Union of North America, EarthSave International a odborník na výživu u časopisu Exercise, for Men Only. Dále má stálou rubriku v časopisech The Living Nutrition a Get Fresh!

Grahamův “styl” vitariánského stravování se od jiných liší svojí jednoduchostí a základy jsou kladeny na čerstvé, ekologicky pěstované potraviny s nízkým obsahem tuku. Velkou část tedy tvoří čerstvé ovoce a zelené listy, doplňované v malé míře ořechy a semínky. Je zastáncem tzv. monostravy kdy jíme pouze jeden druh ovoce k jídlu.

Jeho pohled na stravování a doplňky stravy se může shrnout do jednoho citátu: “Nedoplňuj svoji stravu, naprav ji.” a jeho pohled na zdraví pak zahrnuje veškeré možné aspekty a proto často zdůrazňuje, že stravování je pouze jedním z nich.Fórum o syrove stravě a sportu:  http://www.vegsource.com/talk/raw Webova adresa: http://foodnsport.com

Některé publikované články lze najít ve zpravodajích Healthful Living International:http://www.healthfullivingintl.org/enewsletter.html

One Reply to “Dr. Douglas Graham D.C.”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *